czwartek, 3 maja 2012

"Kasprowy Wierch 1 987 m n.p.m." 03.05.2012

Wyruszyliśmy z Kuźnic około godz. 8.30. Zaczęliśmy trasę niebieskim szlakiem, który doprowadził nas do Schroniska Murowaniec przez Przełęcz między Kopami. Dojście do schroniska zajęło nam około dwóch godzin. Po drodze były oczywiście przystanki na zdjęcia i na złapanie oddechu.
W schronisku zrobiliśmy sobie dłuższą przerwę na drugie śniadanie. Następnym postojem miał już być Kasprowy Wierch. Niestety, pogoda jest nieprzewidywalna. Zostaliśmy zmuszeni do chwilowego postoju pod wyciągiem narciarskim w Dolinie Gąsienicowej z powody gradu z burzą. Gdy ulewa przeszła ruszyliśmy żółtym szlakiem ku górze. Droga ze schroniska na szczyt zajęła nam przeszło dwie godziny, a wszystko przez to, że zastaliśmy na szlaku śniegu po pas, dosłownie.
O godzinie 13:00 1988 m n.p.m. było nasze. Musieliśmy zrobić sobie nieco dłuższą przerwę ponieważ wchodzenie pod górę pełną śniegu zmęczyło nasze nogi. Zmiana skarpet na suche, ciepły obiad i mogliśmy zmierzać zielonym szlakiem w stronę Kuźnic.
Wycieczka zakończyła się w Kuźnicach około godziny 18. Wszyscy wrócili cali i uśmiechnięci z myślą o następnej wyprawie.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz